DAVID BOWIE – między faszyzmem a transhumanizmem

W specjalnym programie live poświęconym legendarnemu artyście Davidowi Bowie Filip Podstawski i Przemysław Bagiński zgłębiają temat jego twórczości muzycznej oraz jego fascynacji okultyzmem.

Program rozpoczyna się od wprowadzenia w bogatą karierę Davida Bowie, który nie tylko zdobył serca milionów fanów na całym świecie, ale również wywarł trwały wpływ na przemysł muzyczny. Towarzyszy temu analiza mająca na celu udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy nie jest to efektem promocji samej w sobie. Pod lupę zostają wzięte nie tylko jego największe przeboje, takie jak „Space Oddity”, „Heroes” czy „Ziggy Stardust”, ale także odkrywane są mniej znane, ale równie fascynujące utwory.

Kolejny punkt stanowi przejawiana przez Davida Bowie fascynacja okultyzmem. Był artystą, który eksperymentował z różnymi formami duchowości i ezoteryki, a jego twórczość nawiązywała często do tajemniczych i niezwykłych światów. Prowadzący program badają teksty jego piosenek, odnajdując ukryte znaczenia i symbole, które odzwierciedlają jego zainteresowanie okultyzmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *