GRZEGORZ BRAUN PRZERYWA ANTYPOLSKĄ KONFERENCJĘ

30 maja w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie miał miejsce finansowany przez Niemców wykład prof. Jana Grabowskiego pt. „Polski (narastający) problem z historią Holokaustu”. Treść wystąpienia wykazała, że problem z historią ma jednak sam prof. Grabowski, który, podobnie jak Barbara Engelking, oczernia polskich bohaterów walczących z nazistowskimi Niemcami, jak i komunistami, spośród których wielu miało żydowskie pochodzenie.

Na miejscu pojawił się poseł na Sejm RP Grzegorz Braun z partii Konfederacja i przerwał antypolski wywód prof.Grabowskiego wyrywając z mównicy mikrofon. „Nie będą Niemcy uczyć Polaków historii II wojny światowej” – powiedział poseł.

Warto przypomnieć, że gdyby nie kapitulacja rządu Prawa i Sprawiedliwości w 2018 roku, w sprawie nowelizacji ustawy o IPN, prof. Grabowski mógłby zostać ukarany przez sąd za swoje słowa.

O sytuacji polskiej polityki historycznej wymownie świadczy również fakt, że w 2019 roku Polska Akademia Nauk była partnerem paryskiej konferencji z udziałem Grossa, Grabowskiego i Engelking „Nowa polska szkoła historii i Holokaustu”.

Sprawę skomentowała dr Anna Mandrela na świeżo powstałym kanale MetapolitykaPL:

Zachęcamy do wsparcia zrzutki na budowę studia kanałów Ryngraf TV, Alter-Historia i MetapolitykaPL: https://zrzutka.pl/nkpyef

Najnowszą książkę dr Anny Mandreli pt. „Niezłomna zakonnica” poświęconą siostrze Izabeli (Zofii) Łuszczkiewicz można nabyć na stronie https://siostraizabela.pl/index.php/kup-ksiazke/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *